Naujas „ZeroSum Asset Management“ fondas į Lietuvos įmonių obligacijas investavo 5 mln. eurų
14 gruodžio / 2022

Lietuvos investicijų valdymo įmonės „ZeroSum Asset Management“ šiemet įsteigtas uždaro tipo privačios skolos fondas „ZeroSum Debt Fund I“ pradėjo aktyvų investicijų etapą ir į Lietuvos įmonių skolos vertybinius popierius jau investavo 5 mln. eurų.

Lėšos buvo nukreiptos anksčiau jau leistų obligacijų emisijų perpirkimui iš kitų investuotojų.

„Matome iki galo neišnaudojamą potencialą Lietuvos verslui naudotis privačių skolos fondų paslaugomis ir gauti greitą, lankstų bei einamuosius finansavimo poreikius užtikrinantį finansavimą, kokį ir siūlome. Tokiu finansavimo šaltinių diversifikavimui galėtų pasidomėti daugelyje sričių veikiančios bendrovės, nes yra ne vienas tokio tipo finansavimo privalumas, lyginant su tradiciniais verslo finansavimo šaltiniais”, –  sako vienas fondo „ZeroSum Debt Fund I“ valdymo komandos narių Tomas Šidlauskas.

Anot fondo valdytojų, kaip rodo neseniai įgyvendinti sandoriai, „ZeroSum Debt Fund I“ yra atviras ir investuotojams, kurie ieško pirkėjų savo turimoms investicijoms į įmonių skolos vertybinius popierius, arba tiems, kurie domisi investavimu į sparčiai augančias įmones.

„Lietuvos įmonių obligacijų rinka yra pasiekusi tam tikrą brandą ir natūralu, kad dalis į obligacijas investuojančių investuotojų nori pasitraukti ir reinvestuoti savo lėšas, nelaukdami obligacijų išpirkimo termino. Šioje vietoje irgi galime būti naudingi kaip išskirtinai į įmonių skolos vertybinius popierius orientuotas rinkos žaidėjas, galintis pasiūlyti geras įsigijimo sąlygas”, – teigia T. Šidlauskas.

Iš pirmosios 5 mln. eurų investicijų sumos „ZeroSum Debt Fund I“ didžiausią dalį lėšų investavo į obligacijas, kurias išleido alternatyvūs smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansuotojai, aukštųjų technologijų ir nekilnojamojo turto plėtros įmonės. Mažesnė dalis lėšų nukreipta į statybų ir skolų valdymo bendrovių skolos vertybinius popierius (detalus pasiskirstymas – žemiau).

Šiemet spalį veiklą pradėjęs „ZeroSum Debt Fund I“ per pirmuosius metus nuo veiklos starto planuoja suformuoti 10 mln. eurų dydžio investicijų portfelį, o per visą veiklos laikotarpį į „ZeroSum Debt Fund I“ fondą planuojama pritraukti 40 mln. eurų. 

 „ZeroSum Debt Fund I“ veiklos trukmė – 8 metai, esant poreikiui ji gali būti pratęsta dar 2 metams. Minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų, planuojama investicijų metinė grąža – 8–10 proc., o numatomi dividendai – 3–4 proc. per metus.

Fondas verslui teikia tarpinį finansavimą, „mezzanine“ bei „bridge“ tipo paskolas, investuoja į įmonių naujai leidžiamas ir anksčiau išleistas obligacijas, netiesiogiai skolina Baltijos ir Šiaurės šalių įmonėms, turinčioms sėkmingai veikiantį ar perspektyvų startuojantį verslo modelį, plėtros potencialą, bet susiduriančioms su kapitalo trūkumu.

Dokumentai
Klientų skundų nagrinėjimo tvarka Parsisiųsti
Interesų konfliktų valdymo tvarka Parsisiųsti
Privatumo politika Parsisiųsti