„ZeroSum Asset Management“ įsteigė 40 mln. eurų privačios skolos investicinį fondą
4 spalio / 2022

Investicijų valdymo įmonė „ZeroSum Asset Management“ įsteigė uždaro tipo privačios skolos fondą „ZeroSum Debt Fund I“. Fondo lėšos skirtos trūkstamo kapitalo plėtrai ieškančioms Lietuvos ir kitų Baltijos bei Skandinavijos regionų šalių įmonėms. Iš viso į fondą siekiama pritraukti 40 mln. eurų.

Anot fondo steigėjų, „ZeroSum Debt Fund I“ tiesiogiai investuos į privačių įmonių skolos instrumentus, t. y. įvairius įmonių išleistus skolos vertybinius popierius. Fondas teiks tarpinį finansavimą, „mezzanine“ bei „bridge“ tipo paskolas, investuos į įmonių išleidžiamas obligacijas, netiesiogiai skolins Baltijos ir Šiaurės šalių įmonėms, turinčioms sėkmingai veikiantį ar perspektyvų startuojantį verslo modelį, plėtros galimybes, bet susiduriančioms su kapitalo trūkumu.

„Matome alternatyvaus skolinimo verslui poreikį, nes bankų finansavimas vis dar nepakankamas – tik 26 proc. vidutinio dydžio įmonių iš bankų gauna atsakymą, atitinkantį jų poreikius, o pagal paskolų santykį su BVP, Lietuvos verslai yra paskutiniai ES. Esame lankstūs, galime pasiūlyti įvairius finansavimo produktus ir efektyvius sprendimus. Norime padėti užauginti ir sustiprinti įmones, išsprendžiant jų likvidumo ir plėtros problemas bei pasiūlant sprendimus įmonių finansams valdyti. Nesiekiame specializuotis tik tam tikrose industrijose, turėsime kuo labiau diversifikuotą portfelį, atsirenkant kiekviename sektoriuje projektus, kurie atitiktų fondo strategiją – tinkamos grąžos ir rizikos santykį“,  – sako vienas fondo valdymo komandos narių Tomas Šidlauskas.

„ZeroSum Debt Fund I“ komandą sudaro daugiau nei 10 metų patirtį lizingo ir finansavimo srityse turintis fondo valdytojas Tomas Šidlauskas, virš 15 metų patirtį bankininkystės, finansinių paslaugų ir verslo valdymo srityse turintis Tadas Teresevičius ir virš 20 metų patirtį bankininkystės, investavimo ir IT srityse turintis fondo vadovas Mantas Pakėnas.

„Fondas trūkstamo kapitalo plėtrai ieškančioms Lietuvos ir kitų Baltijos bei Skandinavijos regionų šalių įmonėms drauge su finansais pasiūlys mūsų sukauptą verslo finansavimo patirtį. Mūsų komanda glaudžiai bendradarbiauja su investuotojais, esame didelę patirtį turintys rinkos dalyviai, kurie ne tik siūlo investicinius sprendimus, bet ir patys aktyviai dalyvauja investiciniuose procesuose (angl. skin in the game)“, – pažymi fondo valdymo įmonės valdybos narys Tadas Teresevičius.

Į „ZeroSum Debt Fund I“ fondą iš viso siekiama pritraukti 40 mln. eurų. Numatoma, kad iki šių metų galo fonde bus surinkta 10 mln. eurų, taip pat planuojama, kad per pirmuosius veiklos metus suteikto finansavimo apimtis sieks 30 mln. eurų. Minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų. Fondo trukmė – 8 metai, bet esant poreikiui bus pratęsta dar 2 metams.

Anot T. Teresevičiaus, Lietuvos bankas fondo veiklai leidimą suteikė šių metų viduryje. Investuotojų pritraukimas jau pradėtas, finansuojami pirmieji projektai. Planuojama investicijų metinė grąža – 8–10 proc. per metus prieš fondo mokesčius. Taip pat fondas sieks mokėti 3-4 proc. dydžio kasmetinius dividendus.

„Savo veiklos strategiją formuojame, atliepdami į situaciją rinkoje, jeigu reikia – operatyviai reaguojame į pokyčius. Toliau planuojame plėsti valdomo turto krepšelį ir investuotojams pasiūlyti jų rizikos profilį labiausiai atitinkančius produktus“, – teigia Mantas Pakėnas.

 

Dokumentai
Klientų skundų nagrinėjimo tvarka Parsisiųsti
Interesų konfliktų valdymo tvarka Parsisiųsti
Privatumo politika Parsisiųsti