„ZeroSum Asset Management“ uždarojo tipo fondas „Debt Fund I“ tampa atviruoju
24 gegužės / 2023

Reaguodami į pokyčius finansų rinkoje, privačios skolos fondo „ZeroSum Debt Fund I“ valdytojai priėmė sprendimą uždarojo fondo tipą pakeisti į atvirąjį. Teigiama, kad tai suteiks daugiau galimybių tiek investuotojams, tiek patiems valdytojams priimti sprendimus, mažinančius investicijų rizikas.

Investicijų valdymo įmonės „ZeroSum Asset Management“ pernai įsteigtas uždarojo tipo privačios skolos fondas „ZeroSum Debt Fund I“ šiemet keičiamas į atvirojo tipo fondą – nuo šiol investuotojai galės atgauti pinigus nelaukdami fondo egzistavimo pabaigos. Įspėjimo apie pasitraukimą laikotarpis – 1 metai. Pasak fondo valdytojo Tomo Šidlausko, besikeičiant finansų rinkai dedamos pastangos būti dinamiškais ir prisitaikyti prie investuotojų poreikių, suteikti efektyvias priemones finansiniams sprendimams įgyvendinti.

„Rinkoje matome daug neapibrėžtumo, žmonės vis labiau linkę daryti trumpalaikes investicijas, todėl nusprendėme suteikti jiems galimybę investuoti trumpam laikotarpiui. Mūsų klientams, jau investavusiems į fondą, jokių papildomų veiksmų imtis nereikia. Tuo metu mes sieksime pritraukti naujų investuotojų ir  trumpinsime investicijas, taip suteikdami fondui likvidumo“, – sako T. Šidlauskas.

 

Atsiranda daugiau galimybių

Nors investuotojai savo lėšas iš fondo gali išsiimti greičiau, tačiau, anot T. Šidlausko, siekiantiems potencialiai gauti didesnę investicijų grąžą to daryti nerekomenduojama, o gautą grąžą patariama reinvestuoti vėl.

„Prireikus pinigų ir apsisprendus daryti kitas investicijas už fondo ribų, investuotojai galės išsiimti savo lėšas, o esant poreikiui, galės grįžti į fondą trumpesniam laikotarpiui. Bet visada akcentuojame, kad efektyviau reinvestuoti sukauptas lėšas, taip įdarbinant palūkanas ir kiekvienais metais gaunant vis didesnę investicinę grąžą“, – teigia T. Šidlauskas.

Pastaraisiais mėnesiais finansų rinkų pasaulyje stebimas neužtikrintumas, įvyko investicinių bankų griūtys JAV ir Šveicarijoje. Tačiau, pasak T. Šidlausko,  „ZeroSum Debt Fund I“ yra atsparus – fondo strategija numato investuojant siekti gerų užtikrinimo priemonių.  Be to,  griežtėjant bankų reikalavimams „ZeroSum Debt Fund I“ fondas turi  daugiau galimybių, nes yra lankstesnis ir greičiau gali priimti sprendimus.  „ZeroSum Debt Fund I“ veiklos trukmė – 8 metai, su galimybe pratęsti dar 2 metams. Minimali investavimo suma siekia 125.000 Eur. Fondas verslui teikia tarpinį finansavimą, mezanino bei tarpinio finansavimo paskolas, investuoja į įmonių naujai leidžiamas ir anksčiau išleistas obligacijas, netiesiogiai skolina Baltijos ir Šiaurės šalių įmonėms, turinčioms sėkmingai veikiantį ar perspektyvų startuojantį verslo modelį, plėtros potencialą, bet susiduriančioms su kapitalo trūkumu.

 

Apie „ZeroSum Asset Management“

„ZeroSum Asset Management“, nuo 2018 m. veikianti turto valdytojų komanda, turinti daugiau nei 30 metų bendrą patirtį investicijų valdymo, bankininkystės ir finansų teisės srityse, taip pat valdo Baltijos šalių srautinių NT objektų ir vystymo fondus „ZeroSum Mixed Fund I“ ir „Zerosum RE Fund I“. Per trejus metus nuo veiklos pradžios su 3 mln. eurų valdomo turto bendrovė veiklą išplėtė iki trijų valdomų fondų su 50 mln. eurų valdomo turto portfeliu.

Dokumentai
Klientų skundų nagrinėjimo tvarka Parsisiųsti
Interesų konfliktų valdymo tvarka Parsisiųsti
Privatumo politika Parsisiųsti